Ekena Millwork GVPVE14X2001SN Vertical Surface Mount PVC Gable Vent, 14 W Inch x 20 H Inch, Factory Primed White
★★★★★ 4.3 100 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by wefix.london
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 14 in. Width x 20 in. Height x 1 in. Projection
  • Dimensions: 14"W x 20"H - Frame Size: 3-1/2"W x 1"P
  • Surface mount installation is simple and quick, with screws and adhesive
Size 14"W x 20"H
Color Factory Primed White
Style Non-Functional
Material PVC
Item Weight 4.49 pounds
Part Number GVPVE14X2001SN
Manufacturer Ekena Millwork
Item model number GVPVE14X2001SN
Batteries Required No
Product Dimensions 14 x 1 x 20 inches
Included Components PVC Gable Vent
Item Package Quantity 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
100 ratings | 41 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (80)
4 stars
6% (6)
3 stars
3% (3)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (10)